بلاگ

مزایای نگهداری تراریوم

مزایای تراریوم:

یکی از مشکلاتی که علاقه مندان به گل و گیاه همیشه با آن روبرو بوده اند کمبود زمان برای رسیدگی به گلها و گیاهان بوده که تراریوم این مشکل را حل کرده همانطور که در بالا گفته شد تراریوم یک سیستم نسبتا مستقل میباشد یعنی تنها نیاز یک تراریوم ماهی ۱ بار آبیاریست که این مهمترین مزیت تراریوم میباشد .

دومین و عمده ترین مشکل علاقه مندان به گل و گیاه نبود نور کافی در آپارتمان برای رشد گیاهان میباشد. اما این مشکل به راحتی در تراریوم حل شده. یعنی با سنجش میزان نور در مکان های مختلف نیاز نوری گیاه توسط متخصصین اندازه گیری و لامپهای کمکی جهت رشد و نمو گیاهان درتراریوم نصب میشود به طوری که شما میتوانید شادابترین گیاهان را در مکانهایی که حتی پنجره هم ندارند نگاهداری کنید.

سومین مشکل طرفداران گل و گیاه بیماریهای گیاهان است که اکثر علاقه مندان با آن روبرو هستند. تراریوم محیطی کاملا استریل و بهداشتی است که کوچکترین آلودگی گیاهان شما رادر آن تهدید نمیکند و شما با خیال راحت میتوایند مجموعه ای از گیاهان سالم را در کنار هم داشته باشید.

مسئله بعدی رطوبت مورد نیاز گیاهان به صورت یکپارچه و دائمی در اختیار گیاهان است و هیچگاه از کمبود رطوبت که نیاز اکثر گیاهان است رنج نمیکشند

به دلیل ثابت بودن دما و تغییر .وند دما بصورت تدریجی هیچگاه شوک دما به گیاهان وارد نمیشود

و در آخر شما یک مجموعه بسیار خاص و زیبا دارید که سالها بدون مشکل زیبایی و انرژی مثبت را در محل زندگیتان نشر میدهد

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.