بلاگ

پالاداریوم چیست ؟

پالاداریوم چیست ؟

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که به نیمه پر لیوان نگاه می کنید؟ بسیار خوب چطور است از این پس به یک آکواریوم نیمه پر نگاه کنید. ممکن است از دیدن نیمه خالی آکواریوم خوشتان نیاید یا بر عکس این موقعیت را برای ایجاد ترکیبی زیبا و هیجان انگیز بین دنیای آبزیان با حیوانات خشکی استفاده کنید . این ترکیب همان ویواریوم یا مکانیست که امکان نگهداری گونه های مورد علاقه شما از هر دو اکوسیستم را در یک فضا می دهد ، ویواریوم به شما اجازه اختلاط ماهیها،گیاهان آبزی و غیر آبزی ،دوزیستان ،خزندگان و حتی حشرات را در یک اکوسیستم مینیاتوری پویا و زنده میدهد
اگر دقت کنید لغات پالاداربوم و آکواریوم یک شباهت ذاتی با هم دارند ، پسوند “آریوم” در انتهای هر دو از شمول آنها در زیر شاخه یک مجموعه بزرگ با عنوان “ویواریوم” می آید که در لاتین به معنای محل زندگی می باشد . ویواریوم محلی است که در آن گیاهان و حیوانات از هر گونه رشد و نمو می کنند و در حقیقت آکواریومها ، ویواریومهایی هستند که به موجودات آبزی و ماهیها اختصاص یافته اند در حالیکه پالوداریوم ها از ریشه یک کلمه لاتین با معنای آبگیر گرفته شده اند و در حقیقت ترکیبی از آب و زمین را در خود جای داده اند.
حال چرا ما در اینجا زحمت ذکر این تفاوتها را به خود می دهیم؟ به این دلیل که بسیاری از افراد فعال در این زمینه نیز این لغات را در کاربرد صحیح خود استفاده نمی کنند،حتی ممکن است بسیاری از دوستان که از نیمه های متن این مقاله را بخوانند ،اعتراض کنند که چرا به آن پالوداریوم میگویید ،این ویواریوم است این از آنجا سرچشمه میگیرد که درصد بالایی از علاقمندان به اشتباه از ویواریوم به جای پالوداریوم استفاده میکنند، شاید به این دلیل که تلفظ پالوداریوم کمی سخت تر است.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.